Plečiamas bendradarbiavimas su Pietų Korėja

Data

2019 03 05

Įvertinimas
0
koreja.jpg

Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas šiandien susitiko su Pietų Korėjos ambasadore Mira Sun, reziduojančia Lenkijoje ir kuruojančia Lietuvos klausimus.

Lietuvai Pietų Korėjos rinka – ypač perspektyvi lietuviško eksporto kryptis, nes ši šalis yra viena didžiausių maisto produktų importuotojų Pietryčių Azijos regione. Pietų Korėja yra suinteresuota įsivežti produkciją, tad Lietuva, gamindama itin kokybišką maistą, gali puikiai išnaudoti šią galimybę.

„Pietų Korėjoje kuriami didžiuliai ūkiai, kuriuos net galima pavadinti tikromis gamyklomis, naudojančiomis naujausias mokslo technologijas, atsinaujinančius gamtos išteklius. Korėjiečiams skirta produkcija dėl žemės plotų ir derlingumo trūkumo auginama Vietnamo, Tailando, Kambodžos žemėse ir vėliau įsivežama atgal. Tad Pietų Korėja atvira visoms šalims, norinčioms ir galinčioms pasiūlyti savo produkciją, atitinkančią aukštus gamybos standartus“, – atkreipė dėmesį ambasadorė.

Viceministras V. Griciūnas paprašė ambasadorės perduoti Pietų Korėjos verslo atstovams kvietimą  apsilankyti Lietuvos įmonėse, kad jie savo akimis galėtų įsitikinti mūsų įmonių pajėgumais, produkcijos asortimento platumu ir kokybe. „Tokiu būdu galutinai sugriausime senus klaidingus stereotipus, kad esame per maži ir nepajėgūs pasiūlyti tolimoms rinkoms jas dominančios produkcijos“, - pabrėžė V. Griciūnas.

Šiuo metu sklandžiausiai su Pietų Korėja sekasi dirbti Lietuvos pieno įmonėms – savo produkciją gali įvežti iš viso net 20 įmonių. Žemės ūkio ministerija bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba siekia, kad jau patvirtintas produkcijos sąrašas dar pasipildytų ir šaldyta grietinėle.

Dedamos didelės pastangos gauti ir leidimą eksportuoti lietuvišką paukštieną. Jau yra atlikti du auditai ir iš atitinkamų Pietų Korėjos institucijų gautos preliminariai palankios išvados, todėl artimiausiu metu tikimasi galutinių sprendimų.

Žemės ūkio ministerija tikisi, kad ateityje žingsnis po žingsnio pavyks plėtoti eksportą pagal platesnį žemės ūkio ir maisto produktų asortimentą.

Viceministras V. Griciūnas taip pat paprašė ambasadorę tarpininkauti kviečiant šios šalies studentus atvykti mokytis į Lietuvą. Anot jo, tai leistų pasiekti gerų rezultatų skleidžiant žinias apie abiejų šalių kultūrinius, ekonominius, socialinius ypatumus ir taip pritraukiant dėmesį bei atveriant kelius plačiam dvišaliam bendradarbiavimui įvairiuose sektoriuose.

2018 m. lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas iš Lietuvos į Pietų Korėją siekė 35,8 mln. Eur. Daugiausiai eksportuota lietuviškos kilmės sūrio ir varškės. Šiuo metu Pietų Korėja Lietuvos eksporto struktūroje pagal šalis užima 24 vietą iš 147 šalių.