Plačiau atveriami vartai lietuviškų pieno produktų eksportui į Pietų Korėją

Data

2017 05 16

Įvertinimas
0
open-doors-1518244_1280.png

Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerija (Ministry of Food and Drug Safety) pripažino dar vieną Lietuvos pieno produktų gamybos įmonę – UAB „Iceco ledai“, kurios produkciją leista importuoti į šią šalį.

Tai jau vienuolikta Lietuvos pieno įmonė, kurios produkcijai atvertos durys į Pietų Korėjos rinką. Iš kitų Baltijos valstybių Pietų Korėjos kompetentinga institucija kaip potencialias importuotojas yra užregistravusi 2 Latvijos ir 5 Estijos pieno įmones.

2016 m. įsigaliojo nauji Pietų Korėjos reikalavimai importuojamiems gyvūniniams maisto produktams. Įmonės, kurios jau eksportavo savo produkciją, gali ir toliau tęsti šią veiklą, o kitos per Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą turi pateikti prašymus ir papildomą informaciją Pietų Korėjos kompetentingai institucijai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, 2016 m. iš Lietuvos į Pietų Korėją eksportuota 2 203 t pieno produktų, o šiemet per mažiau nei penkis mėnesius – jau 1 859 t įvairių pieno produktų. Didžiąją dalį eksportuojamos produkcijos sudaro sūriai.

Parengta pagal VMVT informaciją