Parodos misija – suteikti kaimui naują kvėpavimą

Data

2019 09 26

Įvertinimas
0
paroooooda.jpeg

Šiandien Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje prasidėjusioje tarptautinėje inovacijų sklaidos parodoje „Inno panorama 2019“ lankytojai gali susipažinti su dinamiškiausiai besivystančių Lietuvos ekonomikos sričių – bioekonomikos, agroinovacijų ir rekreacijos laimėjimais.

Parodos atidarymo metu pabrėžta, kad siekiant sėkmingos šalies regionų plėtros, svarbu yra ne tik žinoti svarbiausių naujovių tendencijas, bet ir susipažinti su gerąja patirtimi. Būtent šioje parodoje galima pamatyti regionuose sėkmingai veikiančių įmonių pavyzdžius, ten įgyvendintus novatoriškus projektus, viešojo sektoriaus, mokslo įstaigų veiklos rezultatus. Šios verslo sėkmės istorijos liudija, kad norint pragyventi iš žemės ūkio nebūtina turėti didelių žemės plotų.

Neatsitiktinai parodos šūkis yra „Sprendimai regionų plėtrai“. Būtent inovacijos yra pripažįstamos kaip vienas pagrindinių ekonomikos veiksnių, skatinančių darbo vietų kūrimą, kurių tikisi regionų žmonės.

Parodos metu vykstančioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Kaimo plėtra 2019: moksliniai tyrimai ir inovacijos bioekonomikos plėtrai“ per 200 dalyvių iš 28 pasaulio šalių diskutuos apie šios šakos vystymo svarbą.

Parodoje lankytojus taip pat konsultuoja Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms pavaldžių institucijų specialistai, bioekonomikos inovacijų diegimo klausimais – mokslo, konsultavimo įstaigų ir inovacijų paramos paslaugas teikiančių valstybės agentūrų atstovai.

Naudingos informacijos parodoje ras ir planuojantieji rengti saulės, vėjo ar kitų atsinaujinančios energetikos šaltinių panaudojimo projektus.

Specialioje ekspozicijoje – "Agroinovacijų alėja" – šalies agroverslo įmonės pristato savo išskirtinius eksponatus.

Parodoje net tris dienas šurmuliuos sodinukų ir amatų mugė, bus galima skaniai pavalgyti, stebėti tarptautinį medžio drožėjų plenerą, pasigrožėti etnožaidynių varžybomis.

Fotogalerija čia: