Parodoje Japonijoje – Lietuvos įmonių jungtinis stendas

Data

2016 03 08

Įvertinimas
0
20160308_111902.jpg

          Šiandien Japonijoje, Tokijuje, prasidėjusioje tarptautinėje maisto produktų  ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2016“ dalyvauja ir Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės.

          Ši paroda  yra viena didžiausių Azijoje vykstančių parodų, kurioje šiemet  planuojama sulaukti maždaug 3000 dalyvių iš daugiau kaip 80 pasaulio šalių ir skirtingų Japonijos regionų. Parodos lankytojai yra vartotojai ir prekybininkai iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro, Honkongo, Korėjos ir kitų šalių, taip pat didžiausi Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai, didmenininkai ir gamintojai, besidomintys naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis.

            Parodoje pristatomi įvairūs žemės ūkio produktai, duonos ir konditerijos gaminiai, pieno produktai, paukštiena, kiaušiniai, šaldyti maisto produktai, vaisiai ir daržovės, prieskoniai, ekologiški produktai, jūros gėrybės, mėsos produktai, įvairūs gėrimai ir logistikos paslaugos, knygos, žurnalai, laikraščiai.

            Kaip ir kiekvienais metais, parodos „Foodex Japan 2016“ metu numatoma daug įvairių renginių, skirtų tiek parodos lankytojams, tiek ir jos dalyviams: naujų produktų pristatymai, geriausio vyno rinkimai (šis renginys išskirtinis tuo, kad teisėjauja tik moterys), verslo susitikimai ir kiti.

            Savo produkciją šioje parodoje jau ne pirmus metus pristato ir Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės. Šiemet Lietuvos jungtiniame stende dalyvauja ir savo produkciją pristato: AB „Pieno žvaigždės“ (pieno produktai), UAB „Grainmore“ (įvairios kruopos, dribsniai), ŽŪK „Pienas LT“ (pieno baltymai), MB „Lietungė“ (vynas), UAB „Danvita“ (duonos traškučiai, riestainiai), UAB „Litamilk“ (pieno miltai).

            Aplankiusi parodą, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su kompanijos „Marubeni“ atstovais, kuriems pristatė Lietuvos žemės ūkį, aptarė bendradarbiavimo galimybes. Ši įmonė užsiima prekių paruošimu prekybai ir paslaugų teikimu įvairiuose sektoriuose. Ją domina eksportas ir importas, sandoriai Japonijos rinkoje, susiję su maisto žaliavomis ir produktais, tekstile, energija, metalais ir kt., ji taip pat užsiima investavimu į verslą, jo plėtrą ir rinkodarą. „Marubeni“ turi 131 filialą ir biurą 67 šalyse ir regionuose, kompanijoje dirba 4,5 tūkst. darbuotojų.  Ministrė V. Baltraitienė paragino kompanijos atstovus savo biurą atidaryti ir Lietuvoje.

           Vėliau Lietuvos ambasadoje surengtame priėmime susidomėjusiems Japonijos verslininkams buvo pristatyti lietuviški produktai. Pristatyme dalyvavo ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministras Hiromichi Matsushima.

            Japonija išlieka viena didžiausių žemės ūkio ir maisto produktų importuotojų pasaulyje. Ekspertai teigia, kad ji tokia išliks ir ateityje, nes šios šalies žemės ūkio sektorius turi nykimo tendenciją. ES šalys, aktyviai ieškančios naujų rinkų Azijos regione, susidomėję Japonija. Parodoje „Foodex Japan 2016“ ypač daug dalyvauja Rytų Europos šalių.

            Japonijoje yra poreikis importuoti visų rūšių mėsą (galvijieną, kiaulieną, paukštieną), pieno produktus. Į šią šalį Lietuva jau turi leidimus eksportuoti pieną ir pieno produktus, kiaušinius ir kiaušinių produktus, žuvininkystės produktus.