Paroda „Foodex Japan“ – politika atveria duris verslui

Data

2019 03 05

Įvertinimas
2
jap1.jpg

 

Antradienį Tokijuje (Japonija) duris atvėrė viena didžiausių  tarptautinių maisto produktų ir gėrimų parodų Azijoje – „Foodex Japan“. Ši paroda – puiki galimybė gamintojams iš Lietuvos skintis kelią į šios šalies rinką ir politikams stiprinti ekonominius ryšius.

„Paroda „Foodex Japan“ yra tiltas tarp viso pasaulio vartotojų ir gamintojų, čia susiduria įvairiausios maisto kultūros, o mūsų šalies atstovams atsiveria galimybės sudominti savo produkcija pačius išrankiausius skonius“, - po parodos atidarymo kalbėjo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

Praėjusiais metais pasirašius EPA (Europos Sąjungos ir Japonijos partnerystės) sutartį tikimasi, kad Lietuvos eksportas į Japoniją padidės 30 procentų.

Japonija yra viena prioritetinių rinkų, čia jau galima eksportuoti paukštieną, jautieną ir grūdines kultūras, medų, o šiemet gauti leidimai gyvų arklių bei naminių augintinių (kačių ir šunų) eksportui.

Žemės ūkio ministras G. Surplys ir jo vadovaujama delegacija iš Lietuvos parodoje susitiko su Japonijos SMJR asociacijos (Organization for Small and Medium Enterprises and Regional Innovation) prezidentu Hideto Akiba ir viceprezidentais Masaaki Yamamoto bei Shinichi Murai. Tai Ekonomikos ministerijos remiama asociacija, kuri teikia skatinimo programas 3,8 mln. mažų Japonijos įmonių. Lietuva norėtų, kad ši asociacija leistų registruoti į savo duomenų bazę ir lietuviškas įmones, kurios ieško partnerių Japonijoje.

Daugiausiai į Japoniją eksportuojama sraigių, išrūgų miltelių, nugriebto pieno miltelių,  duonos, pyrago gaminių, paruoštų arba konservuotų gaminių iš paukštienos, žuvų filė, sausų pusryčių, kviečių glitimo, šokolado ir produktų su kakava, sriubų ir sultinių.

Parodoje, vyksiančioje keturias dienas, tikimasi sulaukti 85 tūkst. lankytojų iš 80 valstybių.

Čia dalyvauja dešimt Lietuvos atstovų: uždaroji akcinė bendrovė „Vis Aqua“, bendrovė „Volfas Engelman“, „Appiproduktai“, Regina Šerkšnienė, KG Group, „Pieno žvaigždės“, „Daumantai“, „Javinė“, „Varėnos pienelis“ ir AUGA group.