Parama maistu iš intervencinių sandėlių – visiems vienoda

Data

2010 12 02

Įvertinimas
0

 

 

            Lietuvos labdaros organizacijos, įgyvendindamos Europos Bendrijos Maisto iš intervencinių atsargų tiekimo labiausiai nepasiturintiems asmenims programą, 2010 metais pagalbą maistu suteiks 538 tūkst. šalies gyventojų. Šiemet gyventojams buvo dalijami 11 rūšių maisto produktai, tačiau į Žemės ūkio ministeriją, kaip į šios programos įgyvendinimo iniciatorę Lietuvoje, kreipiasi žmonės su prašymu paaiškinti, kokiu principu yra skirstomi šie produktai. Pasak jų, nepasiturintys tauragiškiai gauna tik kruopas, o štai Klaipėdos gyventojai  - ir pyragų mišinių, kiaušinių ir pan.

 

               Kaip paaiškino programą administruojančios VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros Augalininkystės produktų skyriaus vadovė Dalia Ruščiauskienė, visiems Lietuvos gyventojams, kuriems priklauso ši pagalba maisto produktais, dalijami vienodi produktų daviniai. Šiais metais labiausiai nepasiturinčių šalies gyventojų valgiaraštis buvo papildytas kvietiniais miltais, makaronais, manų kruopomis, miltiniais mišiniais pyragui, trijų grūdų kruopų koše, trijų grūdų dribsniais, ryžių kruopomis, nesaldintu sutirštintu pienu, cukrumi, sviestiniais sausainiais, miežiniais sausais pusryčiais.

 

              D.Ruščiauskienė pabrėžė, kad daviniai skirtinguose rajonuose gali nežymiai skirtis tik dalijant maisto produktų likučius, kadangi likusio produktų kiekio visiems nepakanka. Tačiau ir tokiu atveju visi žmonės gauna vienodą maisto produktų vienetų kiekį ir panašios vertės produktus.

 

             Pasak agentūros atstovės, Klaipėdos gyventojai pagal šią programą niekada negavo ir negaus kiaušinių. Gali būti, kad kiaušinius dalija pačios labdaros organizacijos iš kitų fondų. Miltinis mišinys pyragui buvo dalijamas šių metų kovo mėnesį visoje Lietuvoje. Pagrindiniai šiemet dalijami maisto produktai yra iš grūdų, todėl tiek Klaipėdos, tiek Tauragės gyventojai gavo grūdinius produktus.

 

             Primename, kad paramą maisto produktais gali gauti gyventojai, kurių pajamos vienam šeimos nariui ar vienam gyvenančiam asmeniui neviršija 525 Lt per mėnesį. Norintieji gauti paramą maisto produktais, turi pateikti prašymą vietos seniūnijos socialiniam darbuotojui arba kreiptis į savo savivaldybės Socialinės rūpybos skyrių.

 

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8-5) 2391 016