Netrukus ūkininkus pasieks 20 mln. eurų susietosios paramos

Data

2019 03 01

Įvertinimas
0
clock-77497_1280.jpg

Nacionalinė mokėjimo agentūra ūkininkams pradeda mokėti susietąją paramą už 2018 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas. Išmokos didžiąją daugumą gyvulių laikytojų pasieks pirmosiomis kovo dienomis.

NMA per pirmąsias kovo dienas ūkininkų sąskaitas papildys 20,2 mln. Eur parama. Didžioji šių lėšų dalis – 19,4 mln. Eur, bus išmokėta kovo 4 d. Iš viso per dvi dienas išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks 29,7 tūkst. (98 proc.) ūkininkų.

Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – š. m. birželio 30 d., NMA, kaip ir ankstesniais metais, susietąją paramą už mėsinius gyvūnus išmokės anksčiau, jei tik pareiškėjai atitiks paramos reikalavimus.

Susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai  turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR)  ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai turėjo būti ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

2018 m. susietosios paramos dydžiai:

  • susietoji išmoka  už mėsinį galviją – 91,70 Eur už vnt.;

  • susietoji išmoka už mėsinę avį – 10,84 Eur už vnt.;

  • susietoji išmoka už pieninė veislės bulių – 87,49 Eur už vnt.;

  • susietoji išmoka už pieninę ožką – 23,78 Eur už vnt.

    Sužinoti apie planuojamą išmokėti bei išmokėtą paramos sumą pareiškėjai gali prisijungę prie NMA informacinio portalo.