Moldova aktyviai siekia užmegzti ryšius su Lietuva

Data

2010 12 02

Įvertinimas
0

                 Gruodžio 2 d. žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir viceministras Mindaugas Kuklierius Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame susitikime su Moldovos Respublikos ambasadoriumi Igoriu Klipii aptarė bendradarbiavimo žemės ūkio sektoriuje galimybes.

                Pernai žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Moldovą sudarė 0,05 proc. viso Lietuvos žemės ūkio ir maisto prekių eksporto, o importas - 0,17 proc. viso žemės ūkio ir maisto prekių importo. Lietuva į Moldovą 2009 m. daugiausia eksportavo šaldytas žuvis, žuvų konservus, o importavo baltąjį cukrų, vyną, saulėgrąžų aliejų. Statistikos duomenys teigia, kad tik 28 proc. į Moldovą eksportuotų žemės ūkio ir maisto produktų yra užauginti arba pagaminti Lietuvoje.

                 Ministras K.Starkevičius, apžvelgęs Lietuvos prekybos santykius su Moldova, konstatavo, kad jie nėra tokie geri, kokie galėtų būti. Ministras pasiūlė ne tik aktyviau bendradarbiauti prekybos srityje, bet ir perimti Lietuvos gerąją patirtį kuriant aktyvias ūkininkų, šeimos ūkių organizacijas. Tęsdamas šią mintį, ministras pakvietė ambasadorių atvykti į Lietuvos žemės savininkų sąjungos rengiamą tarptautinę konferenciją „Bendroji žemės ūkio politika po 2013 m.“, įvyksiančią Kaune gruodžio 17 d. Svečias mielai sutiko dalyvauti, nes tai, anot jo, bus tikrai vertinga patirtis.

                Ambasadorius I.Klipii pasidalijo idėja apie galimą bendradarbiavimo pradžią – bendrą vaizdo konferenciją, kurioje dalyvautų abiejų šalių verslininkai. Šios konferencijos tematika galėtų būti labai įvairi. Ministras K.Starkevičius entuziastingai pritarė šiai idėjai, pasiūlydamas į konferenciją, kurių būtų galima surengti jau šį mėnesį, pakviesti ir socialinius partnerius – įvairių žemės ūkio sektoriaus organizacijų atstovus.

               Kadangi Moldovos vyno gamintojus labai domina Lietuvos rinka ir jie norėtų mums pristatyti savo produkciją, ministras K.Starkevičius pakvietė juos atvykti į populiariąją Kaziuko mugę ir įrengti savo ekspoziciją.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8-5) 2391 016