Maltoje bus aptarti žemės ūkiui kylantys iššūkiai

Data

2017 05 19

Įvertinimas
0
vv.png

Gegužės 21–23 d. žemės ūkio ministras Bronius Markauskas dalyvaus Valetoje (Malta) vyksiančiame neformaliame ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų susitikime bei susitiks su Europos Komisijos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Filu Hoganu.

Svarbiausias susitikimo Maltoje renginys – politinė diskusija tema „Klimato kaita ir vandens ištekliai Europos Sąjungoje. Žemės ūkiui kylantys iššūkiai“. ES Tarybai pirmininkaujančios Maltos pateiktame diskusiniame dokumente pažymima, kad maisto gamybos ir vandens sąryšis labai svarbus ne tik dėl didėjančio pasaulio gyventojų skaičiaus, tačiau ir dėl neatsiejamos žemės ūkio sektoriaus priklausomybės nuo gėlo vandens išteklių. Žemės ūkis yra stambiausias senkančių gėlo vandens išteklių naudotojas. Susitikimo Maltoje metu valstybės narės apsikeis nuomonėmis dėl ES prioritetų atsižvelgiant į vandens išteklių, klimato kaitos ir žemės ūkio sąsajas.

Susitikime su EK komisaru B. Markauskas aptars naujausius pokyčius pieno rinkoje, intervencinių pirkimų situaciją, bendrosios žemės ūkio politikos ateities klausimus, ieškos kompromiso dėl ES savanoriškos susietosios paramos skyrimo gyvulininkystės sektoriui.