Lizingo garantijos bus teikiamos ir SEB banko lizingui

Data

2018 10 08

Įvertinimas
1
connect-2777610__340.png

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) ir SEB bankas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią valstybės garantijos SEB bankui bus teikiamos ir už finansinės nuomos (lizingo) būdu suteikiamą finansavimą.

Bus garantuojami lizingo sandoriai su žemės ūkio veiklos subjektais, kurie skolinsis lėšų naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui.

Šiuo metu ŽŪPGF lizingo garantijų teikimo sutartis yra pasirašęs su 5 bankais ir lizingo bendrovėmis. Valstybės garantijos už lizingo paslaugas jau suteiktos už 15 žemės ūkio subjektų įgyvendinamų projektų, lizingu finansuojama suma sudaro 1,9 mln. Eur, garantijų suma – 0,7 mln. Eur.

ŽŪPGF finansinės nuomos (lizingo) bendrovėms garantuoja iki 60 proc. neatgautos lizingu finansuojamo turto kainos dalies sumokėjimą. Garantijos teikiamos naujos (nenaudotos) žemės ir miškų ūkio technikos, gamybinės įrangos ar įrenginių, technologinių linijų įsigijimui, maksimali garantijos suma – 1,16 mln. Eur. Perkantiems lizingu be ES paramos taikomas 80 proc. nustatytos garantinės įmokos kompensavimas, taip pat gali būti kompensuojama 80 proc. lizingo bendrovei sumokėtų palūkanų.