Lietuvos ir Ukrainos santykiai stiprėja

Data

2019 10 17

Įvertinimas
2
DSC02077.JPG

Ekologinis žemės ūkis, žemės ūkio produkcijos perdirbimas ir žuvininkystė. Šie klausimai labiausiai domino šiandien Žemės ūkio ministerijoje apsilankiusią Ukrainos Chersono srities delegaciją, vadovaujamą gubernatoriaus Jurijaus Gusevo.

Chersono sritis visada buvo žemės ūkio regionas. Dabar šioje Ukrainos dalyje, besiribojančioje su Krymo pusiasaliu, itin stipriai jaučiamos Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos pasekmės. Svečius iš Ukrainos sutikęs žemės ūkio viceministras Evaldas Gustas patikino, kad Lietuvos pozicija nesikeičia – mes palaikome tvirtą Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei reformų procesą.

Viceministras pasidžiaugė sėkmingai Ukrainoje įgyvendintais Dvynių ir vystomojo bendradarbiavimo projektais veterinarijos, augalų apsaugos ir fitosanitarijos, gyvulininkystės ir kitose srityse. „Mūsų šalių ekonomikai ir socialinei plėtrai žemės ūkis turi didelę reikšmę. Džiaugiamės, kad jums naudinga lietuvių ekspertų patirtis – mes visada pasiruošę padėti, pasidalyti informacija įvairios srityse“, – kalbėjo E. Gustas.

Ukraina yra nuolatinis Lietuvos prekybos partneris žemės ūkio ir maisto produktais. Per ketverius metus eksportas  į Ukrainą išaugo net du kartus.

Į Ukrainą daugiausia eksportuojama produktų, naudojamų gyvūnų pašarams, gaminių ir konservų iš žuvų, duonos, pyrago ir kitų kepinių, sūrių ir kt. Iš Ukrainos daugiausia įvežama saulėgrąžų, rapsų ir sojų aliejaus, kukurūzų, sušaldytų uogų, aliejinių augalų išspaudų, konditerijos gaminių, šokolado ir produktų su kakava, duonos, pyrago ir kitų kepinių.