Lietuvoje pirmą kartą lankysis Kinijos žemės ūkio ministras

Data

2017 08 25

Įvertinimas
0
delegacijos.jpg

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas šiandien Liublianoje (Slovėnija) dalyvavo 12-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonomikos forume, kurio metu asmeniškai susitiko su Kinijos žemės ūkio ministru Han Changfu ir gavo svarbų patvirtinimą – šis aukštas Kinijos pareigūnas kitais metais atvyks į Lietuvą.

Aukšto lygio renginyje Liublianoje buvo sprendžiami klausimai, susiję su tarptautine prekyba, ypač akcentuojant žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinės svarbą vietos ir pasaulio mastu. Lietuvos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas visus ministrus pakvietė kitais metais gegužės 25 d. atvykti į Lietuvą, kur bus surengtas 13-asis Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių aukšto lygio žemės ūkio ministrų forumas „16+1“.

Lietuva labai vertina dvišalę prekybą ir vis aktyvesnį bendradarbiavimą su Kinija – viena didžiausių pasaulio ekonomikų ir pagrindiniu Lietuvos prekybos partneriu Azijoje. Pastaraisiais metais Kinijos ir Lietuvos institucijų bendradarbiavimas įvairiose srityse buvo labai intensyvus ir sėkmingas, o aukšto lygio vizitai labai prisidėjo prie eksporto leidimų pagreitinimo. Durys į šią milžinišką Azijos rinką lietuviškai žemės ūkio ir maisto produkcijai atsiveria vis plačiau – eksporto leidimus jau turi pieno gamintojai, netrukus Kinijos vartotojai galės parduotuvėse rasti lietuviškos jautienos, savo eilės tikisi sulaukti ir pašarų bei grūdų eksportuotojai.

Renginio Slovėnijoje metu ministras B. Markauskas asmeniškai susitiko su Kinijos žemės ūkio ministru Han Changfu ir perdavė jam nuoširdų kvietimą atvykti į Lietuvoje rengiamą tarptautinį forumą, susipažinti su mūsų šalies maisto pramonės galimybėmis bei sustiprinti abiejų šalių prekybos ir investicijų politikos ryšius. Oficiali Kinijos delegacija bei verslo atstovai laukiami ir tuo pačiu metu (2018 m. gegužės 24-26 d.) Vilniuje įvyksiančioje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje maisto ir žemės ūkio parodoje ,,AgroBalt 2018".

Kinijos žemės ūkio ministras Han Changfu pažadėjo būtinai atvykti kitais metais į Lietuvą ir pakvietė B. Markauską rugsėjo mėnesį apsilankyti Kinijos žemės ūkio ministerijos Pekine organizuojamoje 15-oje ,,China AG" mugėje bei aptarti visus būsimojo forumo „16+1“ organizacinius reikalus.