Lietuva stiprina savo pozicijas Saudo Arabijos rinkoje

Data

2018 04 13

Įvertinimas
1
taraskev.jpg

 Lietuvos ir Saudo Arabijos žemės ūkio ir maisto produktų prekybos tendencijos yra teigiamos, eksportas į šią šalį sparčiai auga, tad bendradarbiavimas tarp abiejų šalių tampa vis aktualesnis.Šią savaitę Rijade, Saudo Arabijos sostinėje, lankėsi oficiali užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus vadovaujama Lietuvos delegacija, kurią sudarė maisto pramonės, veterinarijos, medienos ir baldų, sveikatos priežiūros ir atsinaujinančios energetikos sektorių atstovai bei eksportu suinteresuoti verslininkai. Pasak šios delegacijos nario, žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus, dalyvavusio visuose svarbiausiuose susitikimuose, žemės ūkio ir maisto sektorius buvo viena aktualiausių temų.

Žemės ūkio ministerijos bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų susitikimuose su žemės ūkio ministru H. E. Eng. Abdulrahman Al Fadley, Maisto ir vaistų tarnybos maisto sektoriaus viceprezidentu Saleh Abdullah Al Dosari, importuojamo maisto kontrolės vykdomuoju direktoriumi Mustafa Mohammed Owaidah, visos Saudo Arabijos grūdus (kviečius ir miežius) perkančiosios agentūros atstovais buvo kalbama apie Lietuvos žemės ūkio ir maisto gamybos sektorių, produktų kokybės standartus, maisto kontrolės sistemą, eksporto leidimus ir kitus bendradarbiavimo klausimus.

 „Lietuviški grūdai savo kokybe tikrai gali konkuruoti tarptautinėse rinkose, o Saudo Arabija yra viena didžiausių kviečių pirkėjų pasaulyje, todėl mums yra itin aktualu su ja bendradarbiauti. Sieksime ir eksporto leidimų kiaušinių bei žuvų produktams. Šiai šaliai svarbi maisto kokybė, tad eksporto leidimų išdavimas, be abejo, bus nuodugniai nagrinėjamas“, – po susitikimo su kolegomis arabais kalbėjo žemės ūkio viceministras R. Taraškevičius. „Sutarta, kad artimiausiu metu šios šalies Maisto ir vaistų tarnybai išsiųsime visą reikalingą informaciją eksporto patvirtinimo procedūroms įvykdyti“, – patvirtino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Maisto sektoriaus klausimas buvo vienas aktualiausių ir pirmajame Lietuvos–Saudo Arabijos verslo forume, kuriame pasirašytas Supratimo memorandumas, skirtas dvišalių verslo ryšių tarp abiejų šalių skatinimui. Tikimasi, kad jis padės toliau plėtoti tiesioginius abiejų šalių verslo organizacijų ryšius, rengti verslo misijas.

Saudo Arabijos atstovams perduotas kvietimas apsilankyti Vilniuje gegužės pabaigoje įvyksiančioje tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt 2018“.

2017 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Saudo Arabiją sudarė 109,6 mln. Eur (2,3 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto). Eksporto struktūroje pagal šalis Saudo Arabija buvo 12 vietoje iš 143. Svarbu tai, kad visi eksportuoti produktai buvo lietuviškos kilmės.