Lietuva siekia didinti maisto produktų eksportą į Kiniją

Data

2016 07 07

Įvertinimas
0
DSC_1803.jpg

Svečiai iš tolimosios Kinijos pastaruoju metu tapo dažni Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) lankytojai. Dar birželį ministerijoje įvyko verslo skatinimo seminaras, kurio metu Lietuva ir Kinijos Šondongo provincija pasirašė du bendradarbiavimo susitarimus. Šįsyk žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos viceministru Wang Wei ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptarti pieno, mėsos ir kitų maisto produktų eksporto klausimai bei sutarta toliau stiprinti dvišalius santykius.

„Džiaugiamės vis glaudesniais ryšiais žemės ūkio srityje bei mūsų šalių institucijų bendradarbiavimu pastaraisiais metais stiprinant ir plėtojant abipusiai naudingus prekybinius ir ekonominius santykius“, – svečius iš Kinijos sveikino žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė.

Egzotiškoji Kinija yra viena svarbiausių Lietuvos eksporto krypčių. Ir nors šios šalys nutolusios per tūkstančius kilometrų, jos abi suinteresuotos ilgalaikiu, konstruktyviu ir pasitikėjimu grįstu bendradarbiavimu.

Ministrė patikino Kinijos delegaciją, kad šalies įmonės yra pasiruošusios pradėti bendradarbiavimą ir tikisi, kad procedūrų derinimas ilgai neužtruks. Kinijos generalinės kokybės priežiūros, kontrolės ir karantino administracijos viceministras Wang Wei pasidžiaugė stiprėjančiais Lietuvos ir Kinijos žemės ūkio ryšiais bei išreiškė viltį, kad artimiausiu metu lietuviškiems pieno produktams bus uždegta žalia šviesa. Lietuva yra pateikusi Kinijai visus reikiamus dokumentus, norint pradėti pieno produktų eksportą. Teliko sulaukti, kol Lietuvos pieno įmonės bus įtrauktos į Kinijos sertifikavimo ir akreditavimo administracijos (CNCA) sąrašus.

Susitikimo metu ministrė V. Baltraitienė pasidžiaugė, kad dar 2015 m. Lietuvai buvo sėkmingas auditas dėl gyvų galvijų eksporto į Kiniją. Artimiausiu metu laukiama audito ataskaitų ir sertifikatų.

Kinijos delegacijai buvo pristatyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos veikla. VMVT direktorius dr. Jonas Milius pabrėžė, kad Lietuva eksportuoja maisto produktus į 170 valstybių ir nuolatos siekia užtikrinti aukščiausius kokybės standartus.

Lietuva taip pat yra inicijavusi procedūras gauti leidimus jautienos, gyvų galvijų, kviečių, pašarų, medaus ir bičių produktų, pieno pakaitalų eksportui į Kiniją. Siekiama įtraukti daugiau rūšių žuvų, kurias būtų galima eksportuoti į Kiniją.