Lietuva laukia leidimų eksportuoti į Japoniją jautieną

Data

2017 02 02

Įvertinimas
0
Japonijos.JPG

             Lietuvą ir Japoniją skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau abiejų šalių bendradarbiavimas darosi vis aktyvesnis. Japonams labai patinka ne tik pati Lietuva, bet ir puikus jos maistas – lietuviškų maisto produktų eksportas į šią šalį auga. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, susitikęs su Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda, aptarė Lietuvai ypač aktualų eksporto leidimų klausimą.   

           Japonija yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto rinkų. Į šią šalį Lietuva jau turi leidimus eksportuoti pieno, kiaušinių ir žuvininkystės produktus. Ką tik sulaukė ir paukštienos eksporto leidimų, patvirtintų per rekordiškai trumpą laiką. „Dabar nekantriai laukiame leidimo eksportuoti į Jūsų šalį lietuvišką jautieną“, – kalbėjo ministras B. Markauskas, perdavęs japonų specialistams padėką už operatyvumą ir dalykišką bendravimą. Japonijos ambasadorius T. Shigeeda pabrėžė labai vertinantis ir lietuvišką paukštieną, ir jautieną.

             Kovo 7–10 dienomis Tokijuje vyks tarptautinė maisto produktų ir gėrimų paroda „Foodex Japan 2017“, kurioje dalyvaus ir Lietuvos įmonės. „Foodex Japan“ yra viena didžiausių Azijos parodų, kurioje kasmet sulaukiama apie 80 tūkst. profesionalių lankytojų, tarp kurių – Japonijos maisto produktų ir gėrimų importuotojai, taip pat pirkėjai iš Kinijos, Taivano, Vietnamo, Singapūro ir kitų pasaulio šalių. Visi jie domisi naujausiomis maisto ir gėrimų pramonės technologijomis.

               Parodoje lankysis ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos delegacija. Šio vizito metu vyks įvairūs susitikimai su valdžios atstovais, o Lietuvos ambasadoje Tokijuje planuojama suorganizuoti lietuviškų maisto produktų pristatymą.

                   Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2016 m. 1-11 mėn. lietuviškos kilmės produktų į Japoniją buvo eksportuota už 95,4 mln. eur. Lyginant su 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu, eksportas į Japoniją išaugo net 4,7 karto.