Lietuva ir Indonezija stiprina bendradarbiavimą žemės ūkio srityje

Data

2017 09 13

Įvertinimas
0
3.JPG

Šiandien žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir viceministras Rolandas Taraškevičius susitiko su Indonezijos ambasadoriumi Lietuvai,  reziduojančiu Kopenhagoje, J. E. Muhammad Ibnu Said. Susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi bendradarbiavimo, prekybos ir eksporto klausimai.

Žemės ūkio ministras B. Markauskas, pristatęs svečiams šalies rinkos potencialą, įvardijo Indoneziją kaip labai svarbią partnerę, pažymėdamas, kad Lietuvos gamintojai yra ypač suinteresuoti naujų rinkų atvėrimu Azijoje, o Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba aktyviai dirba leidimų pieno, paukštienos ir mėsos produktų eksporto leidimų išdavimo klausimais.

„Indonezija – viena iš Pietryčių Azijos šalių, kurioje sparčiausiai auga ekonomika ir kurios didžiausia ekonomika ASEAN (Pietryčių Azijos valstybių organizacija), yra labai patraukli mūsų žemės ūkio ir maisto gamintojams, todėl siekiame stiprinti ir gerinti bendradarbiavimą su šia šalimi bei atverti naujas galimybes Lietuvos gamintojams. Tikiuosi, kad bendradarbiavimas tarp mūsų šalių augs, juk mes tikrai turime ką pasiūlyti šiai rinkai“, – teigia žemės ūkio ministras B. Markauskas.

Aptartas suderinto ir abipusiai naudingo susitarimo tarp Indonezijos bei Lietuvos žemės ūkio ministerijų pasirašymo klausimas. Pasak ministro B. Markausko, Indonezijos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijų susitarimas dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje yra žingsnis link glaudesnės abiejų šalių žemės ūkio ir ekonominės partnerystės. Žemės ūkio ministras, pakvietęs Indonezijos žemės ūkio ministrą ir, žinoma, ambasadorių, atvykti vizito į Lietuvą 2018 m., šaliai minint šimtąsias valstybės atkūrimo metines bei abiejų šalių diplomatinių santykių užmezgimo 20-ąsias metines, pabrėžė, kad šis pirmasis Indonezijos žemės ūkio ministro vizitas Lietuvoje suteiktų dar didesnį impulsą abiejų šalių bendradarbiavimui žemės ūkio srityje, tai būtų ir puiki proga pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo žemės ūkio srityje.

Lietuvą ambasadorius J. E. Muhammad Ibnu Said įvardijo kaip vieną ekologinio sektoriaus lyderių, kuri domina Indoneziją – trečią pagal dydį pasaulyje ryžių gamintoją – ne tik savo ekologiška produkcija, bet ir technologijomis, švietimu bei kitais pasiekimais žemės ūkio srityje. Jis taip pat pakvietė Lietuvos maisto pramonės įmones spalio 11–15 d. dalyvauti Džakartoje vyksiančioje didžiausioje Indonezijoje prekybos parodoje „Trade Expo Indonesia 2017”.

Žemės ūkio ministras B. Markauskas pakvietė Indonezijos ambasadorių savo akimis išvysti, kaip gimsta kokybiškas lietuviškas produktas ir rasti laiko aplankyti Lietuvos ūkius ir įmones, juk, pasak ministro, geriau vieną kartą pamatyti, nei septynis kartus išgirsti.