Klaipėdoje aptartos žuvininkystės sektoriaus aktualijos

Data

2010 12 13

Įvertinimas
0

                            

                  Praėjusią savaitę Klaipėdoje įvyko žvejybos įmones Baltijos jūroje ir Kuršių mariose vienijančių asociacijų, prekybos žuvimi atstovų bei Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento ir Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos specialistų susitikimas, kurio metu buvo aptartos žuvininkystės sektoriaus aktualijos.

                 Susitikimo metu buvo pristatyta būsimoji Lietuvos Respublikos žuvininkystės atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Nuo 2011 metų pradžios šias atsakingas pareigas pradės eiti ilgametę darbo patirtį žuvininkystės srityje turinti Agnė Razmislavičiūtė–Palionienė. Žuvininkystės sektoriaus atstovai pažymėjo, kad tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo ir aktyvaus atašė indėlio atstovaujant bei ginant Lietuvos žvejų interesus Europos Sąjungos institucijose.

                Susitikime buvo pristatytas pilotinio pobūdžio projektas „Žvejybos teise pagrįsto valdymo metodo pagrindimas, diegimas ir taikymas Lietuvoje“, kurio tikslas – įvertinus Baltijos jūroje taikomą žvejybos valdymo modelį ir susipažinus su užsienio šalių patirtimi, pasiūlyti alternatyvius žvejybos valdymo sprendimus bei įvertinti naujojo valdymo modelio taikymo efektyvumą ir pasekmes. Žvejybos teise pagrįstas valdymo metodas taikomas daugelyje Baltijos jūros valstybių: Danijoje, Švedijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Projektas jau yra pateiktas vertinti Nacionalinei mokėjimo agentūrai. Šį valdymo metodą tikimasi pradėti taikyti jau 2011 m. antrąjį ketvirtį. Žuvininkystės departamento direktorius Darius Nienius pažymėjo, kad šio metodo įgyvendinimas prisidės prie žvejybos verslo sąlygų palengvinimo, suteiks jam saugumo ir stabilumo, palengvins galimybes gauti paskolas. Europos Sąjungos institucijoms nepalaikant Lietuvos iniciatyvos dėl laivyno atnaujinimo naudojant Europos žuvininkystės fondo paramą, šio modelio įdiegimas galėtų būti išeitis iš susiklosčiusios žvejams nepalankios situacijos, susijusios su nusidėvėjusiu žvejybos laivynu. 

                     Susitikime taip pat buvo aptartas Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos (LŽPGA) pirmininko A. Bargailos pateiktas siūlymas sudaryti sąlygas Klaipėdos regiono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms ir bendrojo lavinimo mokykloms pirminio žuvininkystės produktų pardavimo ir supirkimo metu įsigyti šviežių Baltijos jūros žuvų. Apsvarsčius Europos Sąjungos ir nacionalinius teisės aktus, reglamentuojančius pirminį žuvininkystės produktų pardavimą, pritarta tam, kad asociacija, kaip tarptautiniu lygiu pripažinta žuvininkystės produktų gamintojų organizacija, galėtų realizuoti šią socialiai sveikintiną iniciatyvą. Pabrėžta, kad tai būtų puikus bendruomeniškumo skatinimo tarp verslo ir visuomeninių organizacijų pavyzdys visame Klaipėdos regione. Juo labiau, kad minėta asociacija turi patirties aprūpinant Lietuvos gyventojus šviežia Baltijos jūros menke. Žemės ūkio ministerija per itin trumpą laiką sudarė teisines ir technines sąlygas asociacijai plėtoti šią visuomenei naudingą veiklą – jau pasirašyta sutartis tarp Nacionalinės mokėjimo agentūros ir LŽPGA dėl automobilio šviežiai žuviai išvežioti. Jis bus  įsigytas už ES paramos lėšas.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija

tel. (8-5) 2391 016