Kinija ir Lietuva: didelis žingsnis galutinio tikslo link

Data

2017 06 07

Įvertinimas
0
DSC_5573.JPG

Intensyvus bendradarbiavimas su Kinija duoda savo vaisių – durys į šią milžinišką Azijos rinką lietuviškai žemės ūkio ir maisto produkcijai atsiveria vis plačiau. Eksporto leidimus jau turi pieno gamintojai, netrukus Kinijos vartotojai galės parduotuvėse rasti lietuviškos jautienos, savo eilės tikisi sulaukti ir pašarų bei grūdų eksportuotojai.

Šiandien įvykusiame Lietuvos žemės ūkio viceministro Rolando Taraškevičiaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojo Deivido Kliučinsko susitikime su Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministru Li Yuanping buvo aptarta daug šalies verslui aktualių klausimų ir į Lietuvą atskriejo gerų žinių.

„Teisę eksportuoti pieno produktus į Kiniją jau turi 17 Lietuvos pieno įmonių. Susitarėme, kad AQSIQ artimiausiomis savaitėmis peržiūrės dviejų papildomų, skystus pieno produktus gaminančių, Lietuvos pieno įmonių dokumentus. Jas, kaip galinčias eksportuoti, įtrauks į  Kinijos sertifikavimo ir akreditavimo administracijos sąrašus“, – informavo viceministras R. Taraškevičius.

Viceministras Li Yuanping pastebėjo, kad lietuviški dokumentai dėl jautienos eksporto peržiūrėti per rekordiškai trumpą laiką ir tai intensyvaus bendradarbiavimo rezultatas. Šaldytos jautienos eksportas į Kiniją tampa vis realesnis  – artimiausiu metu AQSIQ peržiūrės Lietuvos atsiųstą sertifikatą.

Vizito Kinijoje metu susitarta ir dėl dviejų audito misijų – jau šį rugpjūtį AQSIQ į Lietuvą atsiųs audito ekspertus atlikti pašarų ir grūdų sektoriaus patikrų.

„Lietuva ryškiai matoma, o sukurtas politinio ir ekspertinio bendradarbiavimo mechanizmas žada geras perspektyvas. Bendras derinamų teisės aktų ir sertifikatų tikslas yra per prekybą ir investicijas atnešti naudą abiejų šalių verslui“, – susitikimo metu sakė Kinijos generalinės kokybės priežiūros, inspekcijos ir karantino administracijos (AQSIQ) viceministras Li Yuanping. 

 „Džiaugiamės, kad Kinijos AQSIQ viceministras labai teigiamai įvertino mūsų šalies pareigūnų bendradarbiavimą žemės ūkio ir maisto saugos srityje“, – situaciją apibūdino viceministras R. Taraškevičius, jau ne vienerius metus šalies verslui atkakliai tiesiantis kelius į Kiniją.