Kelyje į Europą Ukraina siekia mokytis iš Lietuvos

Data

2016 06 07

Įvertinimas
0
UKRAINA-DSC_2527.jpg

Lietuvą ir Ukrainą nuo seno sieja glaudūs ryšiai. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, viceministras Saulius Cironka ir grupė ministerijos atsakingų pareigūnų susitiko su Ukrainos parlamento Kaimo reikalų komiteto delegacija, vadovaujama Valentino Didycho.

Svečias padėkojo Lietuvai už priėmimą ir pabrėžė, jog Ukraina yra žemės ūkio šalis, turi tam didelį potencialą, palankias  klimato sąlygas. „Ukraina siekia perimti Lietuvos patirtį kelyje į Europos Sąjungą ir galbūt išvengti tų klaidų, kurias padarė Lietuva. Lietuva jau yra nuėjusi nemažą kelią, integruodamasi į ES, tad jau iš istorinės perspektyvos gali vertinti daugelį savo žingsnių ir matyti jų rezultatus, o tai Ukrainai labai aktualu“, – pažymėjo V. Didychas. Viena iš svarbiausių užduočių šiuo metu – sėkmingas šiais metais įsigaliojusios ES–Ukrainos laisvosios prekybos sutarties įgyvendinimas.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, sveikindama svečius, akcentavo, jog Ukraina Lietuvai artima šalis. „Vertiname Jūsų jau pasiektą pažangą ir siūlome visapusę paramą ir pagalbą. Turime daug bendrų temų žemės ūkio klausimais. Tiek Lietuvos, tiek Ukrainos ekonomikai ir socialinei aplinkai žemės ūkis vaidina itin svarbų vaidmenį. Mūsų bendradarbiavimas šioje srityje vyko, vyksta ir vyks“, – kalbėjo ministrė.

Svečiai domėjosi Lietuvos stojimo į ES patirtimi, valstybės pagalba šalies žemdirbiams, žemės reformos klausimais, žemės įsigijimo reglamentavimu. Pastaraisiais metais buvo sėkmingai įgyvendinti Dvynių ir Vystomojo bendradarbiavimo projektai žemės tvarkymo, veterinarijos, augalų apsaugos ir fitosanitarijos, gyvulininkystės srityse.

Ukraina – nuolatinė Lietuvos prekybos žemės ūkio ir maisto produktais partnerė. 2015 m. žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Ukrainą sudarė 26,2 mln. eurų ir, palyginti su 2014 m., eksporto vertė į Ukrainą padidėjo 1,6 karto. Importas iš Ukrainos sudarė 66,2 mln. eurų ir, palyginti su 2014 m., importo vertė į Ukrainą sumažėjo 16 proc.