Keisis žalio pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka

Data

2019 05 15

Įvertinimas
2
milk-316417_960_720.jpg

Nuo šių metų birželio 1 d. įsigaliosianti nauja Pieno transportavimo iki pieno supirkimo punkto tvarka, nustatanti reikalavimus pieno supirkėjų teikiamai paslaugai – žalio pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto – palies pieno gamintojus, kurie pieno į pieno supirkimo punktą nepristato patys, o naudojasi supirkėjo teikiama pieno transportavimo paslauga.

Tokia paslauga naudojasi nedideli, kelias melžiamas karves laikantys pieno ūkiai, kurie patys neturi galimybės transportuoti.

Reikalavimas, kad pieną supirkėjas gali transportuoti (pristatyti) tik į pieno supirkimo punktą, esantį ne toliau kaip už 15 km, buvo nustatytas dar 2011 m. Apribojimas buvo įvestas tam, kad būtų  užtikrinta pieno kokybė bei temperatūros režimas  pieno transportavimo metu.

Pieno kokybės klausimas išlieka aktualus ir dabar. Siekiant, kad pieno transportavimo kelias iki supirkimo punkto būtų kiek įmanoma trumpesnis, pienas būtų pristatytas tinkamos temperatūros bei išsaugota jo kokybė, o už aukštesnės kokybės pieną, pieno gamintojams galėtų gauti ir didesnę pieno supirkimo kainą, patikslinti reikalavimai pieno transportavimui iki pieno supirkimo punkto.

Pagrindinis smulkiųjų pieno gamintojų laukiantis pakeitimas – pieną supirkėjas gali transportuoti (pristatyti) tik į pieno supirkimo punktą, esantį ne toliau kaip už 15 km, arba pienas turi būti pristatomas į pieno supirkimo punktą per ne ilgesnį kaip 1 val. ir 30 min. laikotarpį, laiką pradedant skaičiuoti nuo pirmo aptarnaujamo pieno gamintojo.

Pieno paėmimo ir pristatymo laikas turės būti nurodytas pieno supirkėjų ir pieno gamintojų susitarime.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, šalyje iš viso registruoti 358 pieno supirkimo punktai, kurie pieno transportavimo paslaugą teikia beveik 5000 mažų pieno ūkių.