Japonus domina bendradarbiavimas su Lietuva

Data

2016 09 19

Įvertinimas
0
DSC_2102.JPG

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją kasmet auga, šiuo metu laukiama eksporto leidimų jautienai ir paukštienai. Lietuva Japoniją vertina kaip patikimą ir ilgalaikę prekybos partnerę, o Žemės ūkio ministerija tiesia kelius dar glaudesniam bendradarbiavimui tarp šalių.

Šiandien ministerijoje apsilankiusią Japonijos Hiratsuka miesto vicemero Junichi Inoue vadovaujamą delegaciją šiltai sutiko ŽŪM kanclerė Dalia Miniataitė. Pasak vicemero Junichi Inoue, Hiratsukoje žemės ūkis nėra gerai išplėtotas, tad įvairiapusis bendradarbiavimas su Lietuva juos labai domintų. Vicemero vadovaujama delegacija taip pat apsilankė Alytuje, Kaune, Trakuose. „Tikimės palaikyti ir toliau plėtoti užsimezgusį bendradarbiavimą tarp mūsų šalių ir miestų“, – susitikimo ministerijoje metu kalbėjo D. Miniataitė.

Šiemet birželio mėnesį kanclerės vadovaujama delegacija Japonijoje susitiko su šios šalies žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Hiromichi Matsushima aptarti jautienos eksporto leidimų klausimų, Hiratsuka mieste susitiko su meru Katsuhiro Ochiai, apžiūrėjo vaisių ir daržovių ūkininkavimo technologijų centrą, lankėsi pieno įmonėse, netradiciniame žemės ūkio koledže. Šio vizito metu Lietuvos ambasadoje Tokijuje buvo surengtas seminaras, kuriame pristatytas Lietuvos žemės ūkis ir maisto pramonė. Tęstinis seminarų ciklas Japonijoje planuojamas š. m. pabaigoje.

Kasmet vis daugiau turistų aplanko Lietuvą. 2015 m., lyginant su 2014 m., apgyvendintų turistų iš Japonijos skaičius išaugo net 45 proc. O štai prekyba su Japonija kol kas užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. Pernai žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 26 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 27 vietoje iš 133 šalių. Importas iš Japonijos siekė 85 tūkst. eurų, importo struktūroje ji buvo 88 vietoje iš 110 šalių.