Japonijos ūkiuose darbuojasi robotai

Data

2017 06 28

Įvertinimas
0
1.JPG

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) viešėjusi Japonijos miesto Toyohashi delegacija, vadovaujama mero Koichi Sahara, susitikimo su ministerijos kanclere Dalia Miniataite metu aptarė bendradarbiavimo žemės ūkio sektoriuje galimybes bei pristatė miesto projektus.

„Akivaizdu, kad glaudus mūsų šalių ir miestų bendradarbiavimas pastaruoju metu išaugo. Džiaugiamės puikiais darbo santykiais tarp Lietuvos ir Japonijos. Tiek aukšto lygio politiniai, tiek ekspertų lygio susitikimai tarp mūsų kompetentingų institucijų jau tapo įprastu įvykiu, o kiekviename susitikime su Japonijos atstovais mūsų abipusiai naudingi santykiai tęsiasi, duodami apčiuopiamų rezultatų. Vis nauji lietuviški maisto produktai, tokie kaip varškės sūreliai, paukštiena atranda savo nišas Japonijoje. Japonija – viena prioritetinių Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto rinkų, į kurią vežami aukštos pridėtinės vertės produktai”, – teigia ŽŪM kanclerė D. Miniataitė.

Toyohashi miestas yra itin gerai išvystęs žemės ūkį, čia auginama daug daržovių, taip pat gaminami pieno produktai, apsirūpinama kiauliena ir jautiena, o putpelių kiaušiniai regione yra itin populiarūs.

„Ūkiuose dirba robotai ir tai didina ūkių produktyvumą. Mieste itin išvystyta žemės ūkio technikos pramonė ir jos naudojimas ūkiuose. Toyohashi laikomas sėkimingo ūkininkavimo miestu,” – apie Toyohashi pasakojo meras.

Sėkmės žiniomis meras Koichi Sahara siūlo pasidalinti su Lietuvos ūkiais. Toyhashi dominuoja šiltnamių ūkiai, kurie nėra dideli – tik apie 1 ha, tačiau intenyviai dirba ištisus metus.

„Ne paslaptis, kad Japonijos mokslo ir inovacijų sistema yra viena iš pasaulio lyderių. Geroji Japonijos patirtis pritaikant tokias technologijas ūkiuose yra laukiama Lietuvoje. Mus domintų ne tik technologijų efektyvus pritaikymas, bet ir pats organizavimo mechanizmas,” – kalbėjo kanclerė D. Miniataitė. Pokalbio metu paminėtas ir galimas bendadarbiavimas žemės ūkio mokslo srityje.

Svečiai iš Toyohashi pakvietimą aplankyti tarptautinę žemės ūkio ir maisto pramonės parodą "AgroBalt 2018", kuri įvyks gegužės 24-26 d., Vilniuje, priėmė nuotaikingai, paminėdami, kad galėtų ten sudalyvauti ir su folkloro ansambliu.  

2017 m. sausio 27 d. keturios Lietuvos įmonės gavo leidimą eksportuoti paukštieną ir jos produktus į Japoniją, o vos po mėnesio penkios įmonės gavo leidimą eksportuoti jautieną.

Japonijos delegacijos atstovai gyrė lietuviškus produktus, kuriuos ne kartą ragavo, ir netgi sklandžiai, beveik be akcento ištarė kelis jų pavadinimus. Pasirodo, žodžiai „šakotis” ir „kibinai” nėra sudėtingi ištarti, o jų skonis toks, kad pavadinimai patys įstringa galvoje.