Japonijos ambasadorius Lietuvoje teigiamai vertina šalių bendradarbiavimą

Data

2016 10 31

Įvertinimas
0
DSC_0373 (2000x1330).jpg

Nors Lietuvą ir tolimąją Japoniją skiria daugiau nei 8 tūkst. kilometrų – šios šalys aktyviai bendradarbiauja ir palaiko draugiškus santykius. Japonai po truputį atranda Lietuvą kaip turistinę kryptį, didėja ir lietuviškų maisto produktų eksportas į šią šalį. 2015 m. jis sudarė 26 mln. eurų.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir aptarė kryptingą bei profesionalų šalių dialogą, įvertino nuveiktus darbus.

„Noriu padėkoti už aktyvų ir labai produktyvų bendradarbiavimą su Japonija bei draugystę, kurią labai vertiname“, – kalbėjo ambasadorius.

Pasak jo, Lietuva turi labai pažengusį žemės ūkį ir japonai tai puikiai žino. Siekdami keistis gerąja patirtimi, birželį Lietuvos atstovai surengė seminarus Japonijoje, kurių metu pristatė šalies žemės ūkį. Sulaukus nemažo susidomėjimo, seminarų ciklą ketinama tęsti ir ateityje.

„Japonija yra svarbi Lietuvos partnerė. Tikiuosi, kad mūsų šalys ir toliau tęs šį produktyvų bendradarbiavimą“, – susitikimo metu sakė V. Baltraitienė.