Inicijuojami esminiai pokyčiai gyvūnų gerovės srityje

Data

2018 10 05

Įvertinimas
0
DSC_0111.JPG

Žemės ūkio ministerija siekia kuo skubiau patobulinti teisinę sistemą, pagal kurią šiuo metu iš laikytojų dėl žiauraus elgesio konfiskuojami ūkiniai gyvūnai yra perduodami valstybės globai.

Bešeimininkio, konfiskuoto ar kitaip valstybei perduoto turto perėmimo procese dalyvauja Valstybinė mokesčių inspekcija kartu su kitų institucijų atstovais. Šiuo metu nėra suderintos Administracinių teisės nusižengimų kodekso ir Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatos – nėra aiškiai veikiančio teisinio mechanizmo, kaip nustačius faktines aplinkybes skriaudžiamus gyvūnus iš karto paimti ir užtikrinti jų gerovę.

Konfiskuotų gyvūnų realizavimo tvarkoje nėra įvertintas faktorius, kad gyvūnai yra ne bet koks gendantis turtas, o turtas, kuriam reikalingas reguliarus maitinimas, girdymas, specialios laikymo sąlygos. Konfiskavimą vykdančios institucijos neturi nei resursų, nei sąlygų saugoti paimtus gyvūnus.

Be to, teismo nutarimas konfiskuoti vykdomas jam įsiteisėjus, t. y. praėjus apskundimo terminui. Nei viena institucija neturi teisinio pagrindo paimti gyvūną iš karto nustačiusi pažeidimą net ir tuo atveju, kai akivaizdu, kad nepaėmus gyvūno jis gali nukentėti arba net žūti.

 „Būtina tobulinti esamą teisinę sistemą arba parengti atskirą tvarką, skirtą būtent konfiskuojamiems gyvūnams. Negalime delsti – turime turėti galimybę reaguoti greitai ir gyvūną perkelti į saugią aplinką bei juo pasirūpinti iš karto nustačius pažeidimą“, – situaciją apibūdino žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė šiandien Žemės ūkio ministerijoje surengtame pasitarime, kuriame dalyvavo VMI, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir kiti atstovai.