Ekologiškų produktų paroda kasmet tampa vis populiaresnė

Data

2018 02 14

Įvertinimas
0
IMG_20180214_114451.jpg

„Visame pasaulyje stiprėja susirūpinimas aplinkos apsauga, sveikata. Ekologiški produktai garantuoja, kad juose nėra jokių šiuolaikinės chemijos „pasiekimų“. Dalyvaudami tarptautinėje ekologiškų maisto produktų ir gėrimų parodoje „BIOFACH“  ir jos metu vykstančiuose dalykiniuose susitikimuose matome, kaip sparčiai plečiasi ekologiškai ūkininkaujančių žemdirbių ir ekologiškų produktų rinka“, – sako žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

 Į vasario 14–18 dienomis Niurnberge (Vokietija) vykstančią parodą susirenka gausus būrys ekologiškos produkcijos sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, vartotojų. Savo produkciją pernai pristatė 2325 eksponentai, šiemet – 2950. Parodoje gausu gėrimų, vaisių ir daržovių, mėsos, žuvies ir miltinių produktų, sūrių, aliejų, šaldytų produktų, saldumynų, riešutų, džiovintų vaisių, šokolado, natūralios kosmetikos ir kt. Didelio parodos dalyvių ir lankytojų dėmesio sulaukia kasmet teikiami „Geriausio ekologiško vyno“, „Geriausio ekologiško alyvuogių aliejaus“ apdovanojimai, o ypač  – „Geriausio naujo produkto“ nominacija.

Jungtinį žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių stendą parodoje vėl įrengė ir Lietuva. Savo produkciją čia pristato UAB „Agropro“ (pluoštinių kanapių produktai), UAB „Malsena plius“ (įvairių rūšių kvietiniai ir ruginiai miltai, miltų mišiniai, manai, kvietiniai gemalai bei sėlenos), UAB „Biogrūdai“ (ekologiniai grūdai), AB „Auga group“ (ekologiški gaminiai ir žaliava), VšĮ „Ekoagros“ (ekologinės gamybos ir išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų sertifikavimas bei kontrolė), UAB „Choco group“ (ekologiška šokolado masė, kakavos glaistai ir konditerijos įdarai), UAB „Nolis“ (ekologiškos granuliuotos ir skystos trąšos), UAB „Šeimos šaknis“ (pluoštinių kanapių produktai), UAB „Miltinuko receptas“ (šaldyti maisto gaminiai), UAB „M.D.M Baltic“ (prieskoninės, aliejinės sėklos, grūdai, žaliava pašarams), UAB „Straikas“ (natūralūs gėrimai ir kūdikių maistas), UAB „Daumantai“ (majonezas ir pomidorų padažai).

Vokietijoje ekologiška produkcija labai vertinama. „BIOFACH“ yra laikoma žinomiausiu pasaulio ekologiškų produktų gamintojų forumu, kurio metu vyksta įvairūs renginiai, diskusijos ekologiško ūkininkavimo ir ekologiškos produkcijos gamybos temomis. „BIOFACH 2018“ planuoja aplankyti apie 170 oficialių delegacijų. Viena iš jų – Lietuvos žemės ūkio ministerijos (ŽŪM).

ŽŪM delegacija jau susitiko su Vokietijos Parlamento Bundestago Vokietijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimo grupės pirmininku Alois Karl ir Neumarkt regiono seniūnu Willibald Gailler bei pasidalijo šalių patirtimi kaimo plėtros srityje, dabartine situacija žemės ūkyje Lietuvoje ir Vokietijoje.

Delegacija taip pat lankėsi Neumarkt švietimo ir kaimo plėtros institute, kur susitiko su Vokietijos kraštovaizdžio ir kaimo plėtros organizacijos vadove, kuruojančia tarptautinius projektus, Marie Kaerlein. Minėtoji  asociacija plėtoja projektus, kuriais siekiama sujungti kaimo plėtros, kraštovaizdžio, žemės ūkio ir aplinkosaugos tikslus. Bavarijos žemė yra vienas sėkmingiausių Vokietijos regionų kaimo plėtros srityje. Vokiečiai norėtų pasidalyti patirtimi ir bendradarbiauti su Lietuvos institucijomis.

Parodos metu viceministras R. Taraškevičius susitiko su Meklenburgo Priešakinės Pomeranijos ministro pavaduotoja Marion Zinke, Japonijos Premjero patarėju  Mitsuhiro Miyakoshi, didžiausios Vokietijoje ekologinės gamybos organizacijos „Bioland“ prezidentu Jan Plagge. Įdomu tai, kad remiantis „Bioland“ standartu buvo parengtas pirmasis ES ekologinės gamybos reglamentas. Mūsiškė VšĮ „Ekoagros“ nuo 2014 m. papildomus ūkių patikrinimus atlieka būtent pagal „Bioland“ keliamus standartus.

Parodos metu vykusioje sesijoje apie inovacijų tinklų plėtrą ekologiniame sektoriuje viceministras R. Taraškevičius pristatė Lietuvos politiką šiame sektoriuje. Jis apžvelgė ekologinio ūkininkavimo situaciją Lietuvoje, valstybės ir ES paramą, mokslininkų inovacinę veiklą.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje ES šalių, ekologinė gamyba plečiasi, sertifikuoti plotai kasmet auga. 2017 m. Lietuvoje sertifikuoti 2468 ekologiniai ūkiai, kurių plotas 234 tūkst. ha, o tai sudaro 8 proc. visos deklaruotos žemės ūkio paskirties žemės.