Didžiausias Irano koncernas ieško kelių į Lietuvos žemės ūkį

Data

2015 11 05

Įvertinimas
0
DSC_1656.jpg

Lietuvoje artimiausiu metu ketina apsilankyti didžiausio privataus koncerno „Iran Petrochemical Trade“ atstovai. Jie atvyksta žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės kvietimu.

 

„Irane gyvena 80 milijonų žmonių – tai milžiniška rinka, o šioje šalyje veikiančios bendrovės ieško užsienio partnerių, kurie galėtų eksportuoti produktus į Iraną. Lietuviški produktai yra žinomi dėl savo kokybės, todėl vieno didžiausio privataus koncerno atstovai atvyksta į Vilnių“, – sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

„Iran Petrochemical Trade“ koncernas turi dukterinių bendrovių, kurios dirba energetikos, žemės ūkio, statybų sektoriuose. Viena iš koncernui priklausančių įmonių  „Petro Exir Kish“ užsiima prekyba šaldyta mėsa, kviečiais, cukrumi, aliejumi, sviestu, pieno miltais, sojos produkcija, rapsais, miežiais, žemės ūkio technika ir t. t. Bendrovė jau turi patirties bendradarbiaudama su įmonėmis iš Lietuvos, ji jau kurį laiką dirba su UAB „Marijampolės pieno konservai“ (pieno miltai). „Iran Petrochemical Trade“ atstovai taip pat pranešė, kad jau artimiausiu metu Vilniuje pradės veikti jų atstovybė.  Be to, vyksta derybos su UAB „KLASCO“ dėl grūdų ir pieno produktų transportavimo į Iraną.

Iranas – vienas svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių, pagrindinis eksportuojamas produktas – kviečiai. Praėjusiais metais eksportas į Iraną sudarė 237,7 mln. eurų, palyginti su 2013 m., eksportas padidėjo 9,5 proc. Lietuva šiuo metu pagal eksportuotą kviečių kiekį užima penktą vietą Europos Sąjungoje. Per pastarąjį penkmetį kviečių eksportas šalyje padidėjo 83 proc.

 

Žemės ūkio ministerijos informacija