Derybos dėl jautienos eksporto su Japonija – pasiektas vienas iš paskutiniųjų etapų

Data

2016 06 17

Įvertinimas
0
DSC_2010.JPG

Lietuva derasi su atsakingomis Japonijos institucijomis dėl jautienos produktų eksporto, pasiektas vienas iš paskutiniųjų derybų etapų. Taip pat ketinama pradėti derybas dėl paukštienos ir jos produktų eksporto.

„Derybos su Japonijos institucijomis dėl jautienos ir jautienos produktų vyko gana ilgai, tai viena iš tų šalių, kur taikomi itin griežti ir aukšti kokybės reikalavimai maisto produktams, tad eksporto leidimų išdavimas užtrunka. Pasiekėme vieną iš paskutiniųjų etapų, tad tikiuosi, kad mūsų gaminiai atras kelią ir pateks ant japonų stalo“, – teigė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius pažymėjo, kad pasiektas susitarimas – sėkmingo ir glaudaus institucijų bendradarbiavimo rezultatas. „Pastaraisiais metais Žemės ūkio ministerijai ir mūsų tarnybai pavyko užmegzti ypatingai gerus dalykinius ryšius su kolegomis Japonijoje. Tai palengvino ir paspartino visą derybų eigą. Manau, ateityje derybos ir reikalavimų derinimo procedūros dėl kitų gyvūninių produktų, pavyzdžiui paukštienos, užtruks gerokai trumpiau, nes mums jau žinomi ir aiškūs Japonijos reikalavimai, o jie – jau pakankamai gerai susipažinę su Lietuvoje veikiančia kontrolės sistema, maisto saugos ir kokybės reikalavimais“, – sakė J. Milius.

Žemės ūkio ministerijos kanclerė Dalia Miniataitė ir jos vadovaujama delegacija susitiko su  Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministru Hiromichi Matsushima bei aptarė pastarųjų metų bendradarbiavimo rezultatus mokslo ir verslo srityje ir ateities perspektyvas.

Lietuvos delegacija surengė specialų seminarą, kurio metu buvo pristatytas šalies žemės ūkis ir pieno sektorius Japonijos asociacijoms, savivaldos institucijoms, maisto pramonės atstovams. Taip pat įvyko susitikimas su Europos Sąjungos atstovybės ambasadoriumi Viorel Isticioaia-Budura, su kuriuo buvo kalbama apie derybų eigą dėl laisvosios prekybos susitarimų. Techniniai derybų dėl mėsos ir mėsos produktų klausimai aptarti susitikime su Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės Maisto saugos ir vartotojų reikalų biuro Gyvūnų sveikatos skyriaus atstovais.

Prekyba su Japonija užima nedidelę Lietuvos užsienio prekybos žemės ūkio ir maisto produktais dalį. 2015 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją sudarė 26,0 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Japonija buvo 27 vietoje iš 133 šalių. Tačiau, palyginti su 2014 metais, praėjusiais metais eksportas padidėjo 39 procentais.

Žemės ūkio ministerijos informacija