Dėmesys naujų kompetencijų ugdymui – žemės ūkio rytdienai

Data

2019 04 24

Įvertinimas
4
group-1825510_960_720.jpg

Forume „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“ ekspertai, verslo bei politikos atstovai aptarė ateities žemės ūkį Lietuvoje ir iššūkius, su kuriais susiduriama diegiant išmaniąsias technologijas.  

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, skaitydamas pranešimą „Kokie iššūkiai laukia Lietuvos žemės ūkio ir kas juos valdys?, įvardijo ne tik svarbiausius iššūkius, su kuriais susiduria ir dar susidurs Lietuvos žemės ūkis,  bet ir pristatė forumo dalyviams Baltąją knygą.

Baltoji knyga nubrėžia Lietuvos žemės ūkio bei kaimo plėtros ateities viziją po 2020 metų: ilgalaikės nacionalinės politikos strateginius iššūkius, uždavinius ir veiksmus, kuriais bus palaikomas kaimo vietovių gyvybingumas, didinamas žemės ūkio konkurencingumas, užtikrinimas tvarumas, mažinamas neigiamas klimato kaitos ir kitų rizikos veiksnių poveikis ir gerinamas kaimo įvaizdis bei patrauklumas.

Forumo dalyviai sutarė, kad žemės ūkio ateitis nebeįsivaizduojama be išmaniųjų technologijų, kurios jau šiandien yra agroverslo dalis, todėl reikia ugdyti naujas kompetencijas, leisiančias išnaudoti naujas galimybes žemės ūkyje.