Bendradarbiavimas su Japonija – vis aktyvesnis

Data

2016 01 28

Įvertinimas
0
DSC_0951.JPG

 

 

 

             

            „Lietuva – išskirtinė šalis Japonijai, siekiančiai bendradarbiauti ne tik kultūros, turizmo, bet ir žemės ūkio srityje“, – Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pabrėžė Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda.

 

               Lietuva suinteresuota ilgalaikiu, stabiliu prekybiniu ir ekonominiu bendradarbiavimu su Japonija ir džiaugiasi draugiškais santykiais tarp mūsų šalių institucijų žemės ūkio srityje. Būdama ES nare, Lietuva daug tikisi iš ES laisvosios prekybos susitarimo su Japonija. Pasak ministrės V. Baltraitienės, Lietuva Japonijai norėtų pasiūlyti ne tik pieno ir kiaušinių produktų, bet ir jautienos.

 

               Kovo mėnesį V. Baltraitienė ketina vykti į Japoniją, kur planuoja susitikti su Japonijos žemės ūkio ministru Hiroshi Moriyama ir aptarti tolimesnius mūsų šalių bendradarbiavimo klausimus žemės ūkio srityje. Vienas svarbiausių – eksporto leidimai jautienai. Vizito metu ministrė taip pat lankysis tarptautinėje maisto produktų, gėrimų parodoje Foodex Japan 2016, kurioje savo produkciją pristatys ir Lietuvos maisto pramonės įmonės.

 

               Japonijos ambasadorius T. Shigeeda pasidalino idėja kitais metais Vilniuje surengti Japonijos savaitę, į kurią planuojama pakviesti atvykti keletą tūkstančių turistų iš šios šalies. Ministrės nuomone, tai puiki idėja. Ji pabrėžė, kad prie šventės organizavimo mielai prisidėtų ir Žemės ūkio ministerija, pristatydama šalies regionų kulinarinį paveldą. 

 

               Ministrė V. Baltraitienė taip pat pakvietė Japonijos ambasadorių ir šios šalies Žemės ūkio ministerijos delegaciją apsilankyti didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje žemės ūkio ir maisto pramonės produktų parodoje „AgroBalt 2016“, kuri įvyks kovo 31 d. – balandžio 2 d. Kaune, ir jos metu rengiamame aukšto lygio politiniame forume tema „Maisto tiekimo grandinė – laikas pokyčiams?“. Pirmą kartą „AgroBalt“ istorijoje politiniame forume dalyvaus du ES komisarai – už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Filas Hoganas ir už sveikatą bei maisto saugą atsakingas Vytenis Andriukaitis.