Belgijoje nustatytas afrikinis kiaulių maras

Data

2018 09 14

Įvertinimas
0
sernas.jpg

Afrikinis kiaulių maras (AKM) jau pasiekė ir Belgiją. Šiandien ši šalis oficialiai informavo Europos Komisiją ir kitas ES valstybes apie pirmąjį AKM atvejį. Liga patvirtinta ištyrus dvi dėl AKM nugaišusių šernų liekanas.

Tai pirmasis AKM atvejis Centrinėje Europoje, aptiktas apie 1 tūkst. km atstumu nuo artimiausių AKM židinių, nustatytų Čekijoje. Belgijoje patvirtinti AKM atvejai nustatyti pasienyje su Prancūzija ir Liuksemburgu, siena su Vokietija yra maždaug už 65 km. Kol kas AKM židinių šio regiono kiaulių laikymo vietose nėra nustatyta. AKM Belgijoje nebuvo registruotas nuo 1985 metų.

Tai tik dar kartą patvirtina, kad ligos valstybių sienų nepripažįsta ir dėl neatsakingos žmonių veiklos gali plisti žaibišku greičiu didžiulėse teritorijose. Pasak Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, biologinio saugumo laikymasis ūkiuose yra kol kas vienintelė priemonė, galinti apsaugoti nuo ypač pavojingos ir agresyviai plintančios ligos.

Nuo 2018 m. pradžios Lietuvos laukinėje faunoje AKM patvirtintas 1 192 vietose 2 714 šernų (2 434 nugaišusiems ir 280 sumedžiotų).

Šiemet rugsėjo 1 d. buvo nustatytas 49-asis AKM židinys ūkyje (Tulnikių k., Reivyčio sen., Mažeikių r. sav.), kur žmonės savo reikmėms augino vieną kiaulę.