Baltarusiai domisi Lietuvos žemės ūkio technikos servisų tinklu

Data

2015 09 04

Įvertinimas
0
Baltarusdija-DSC_1021.jpg

Baltarusijoje žemės ūkio technikos aptarnavimo srityje dirba daugiau kaip 40 tūkst. žmonių. Beveik 200 organizacijų vienijančio respublikinio susivienijimo ,,Belagroservis" generalinis direktorius Nikolajus Konstantinovičius Lisaj šiandien Žemės ūkio ministerijoje susitiko su Lietuvos žemės ūkio viceministru Albinu Ežerskiu.

              Susitikime, kuriame dalyvavo ir Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Korolj, buvo kalbėta Baltarusijos žemės ūkio technikos pardavimų skatinimo, atsarginių detalių tiekimo į Lietuvos rinką,  žemės ūkio technikos servisų tinklo sutvarkymo klausimais.

               „Belagroservis“ koordinuoja visos šalies apskričių, rajonų žemės ūkio technikos servisų bei priežiūros organizacijų veiklą ir bendradarbiavimą, todėl svečių darbotvarkėje buvo numatytas ir lankymasis AB „Lytagra“, „UAB „Dojus Agro“, UAB „Agrodetalė“, kur jie apžiūrėjo šių įmonių gamybos bazes ir žemės ūkio technikos priežiūros serviso centrus. Susitikime buvo aptarta perspektyva ateityje Lietuvoje steigti ir baltarusiškos technikos remonto bei techninės priežiūros  centrus.

                 Lietuvoje prekiaujama beveik 30 gamintojų traktoriais. Šiuo metu baltarusiškų traktorių, atitinkančių reikalavimus, į mūsų šalį įvežama vis mažiau, jų pardavimai mažėja. Tai kelia susirūpinimą baltarusiams, kurie vertina Lietuvos rinką ir nori joje ne tik išlikti, bet ir įsitvirtinti. Atkreiptinas dėmesys, kad tiekti detales ar steigti serviso įmones Lietuvoje nereikia jokių leidimų ar licencijų, tai nėra valstybės reguliuojama sritis.