Atnaujinta prekyba gyvomis kiaulėmis su Lenkija

Data

2019 02 04

Įvertinimas
1
Copy of Algirdiskiai2005 037.jpg

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad vakar, vasario 3 d., į Lenkijos skerdyklą išvežta 180 gyvų kiaulių siunta iš Panevėžio rajono.

Gyvų kiaulių eksportas į Lenkiją buvo laikinai apribotas 2018 metų gruodžio mėnesį. Po Lietuvos ir Lenkijos atsakingų pareigūnų susitikimų buvo susitarta dėl prekybos sąlygų atnaujinimo, aptartos techninės detalės.

„Kaip ir sutariau su Lenkijos kolega, dirbtinės kliūtys lietuviškų kiaulių eksportui buvo panaikintos. Tikiuosi, kad ateityje panašių nesklandumų pavyks išvengti ir abiejų šalių verslininkai galės vykdyti laisvą prekybą. Tačiau taip pat svarbu, kad toliau būtų imtasi visų priemonių stabdyti afrikinio kiaulių maro plitimui“, – komentavo žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

„Su Lenkijos kolegomis sėkmingai bendradarbiaujame, nuolat keičiamės informacija. Iškilusius kiaulių eksporto nesklandumus pašalinome operatyviai. Susitikę su kaimyninės valstybės veterinarijos specialistais suderinome bendrus AKM rizikos vertinimo principus ir procedūras“, – teigė VMVT direktorius Darius Remeika.

Per praėjusius 2018 metus Lenkijoje buvo užregistruoti 109 AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose (Lietuvoje – 51), kurių metu buvo sunaikintos  25 395 kiaulės (Lietuvoje – 22 704).