Apetitas ateina bevalgant: Lietuvos įmonės žvalgosi Ispanijos rinkoje

Data

2018 04 17

Įvertinimas
0
alimen.jpg

Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektoriaus įmonėms jau pavyko patekti į ne vieną milijardą vartotojų turinčias rinkas, tačiau taško padėti neketinama. Kadangi naujų rinkų paieška yra užduotis, reikalaujanti didelių pastangų, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia padėti įmonėms užmegzti naudingų ryšių, susirasti gerų verslo partnerių. Dalyvavimas parodose – puiki galimybė atverti vartus į pasaulines rinkas. Šiemet naujų rinkų horizonte – Ispanija: ŽŪM pirmą kartą remia šalies įmonių dalyvavimą tarptautinėje maisto produktų, gėrimų ir gastronomijos parodoje „Alimentaria 2018“, kuri balandžio 16-19 dienomis vyksta Barselonoje.

Pirmoji paroda „Alimentaria“ buvo surengta 1976 m. Kas antrus metus vykstanti paroda yra viena didžiausių maisto ir gėrimų pramonės parodų ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Per keturias dienas parodoje savo produkciją pristatys daugiau negu 4000 dalyvių iš 78 šalių. Į Barseloną susirenka gausus būrys gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, esamų bei potencialių produkcijos vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų iš daugiau nei 157 pasaulio šalių. Parodos metu vyksta daug įvairių renginių, seminarų bei konferencijų.

„Žemės ūkio ministerija, kartu su įmonėmis ieškanti kelių į perspektyvias rinkas, remia jų dalyvavimą tarptautinėse parodose. Populiariąją parodą ,,Alimentaria” šiemet pasirinkome neatsitiktinai. Ši Ispanijos „maisto vitrina“ aktyviai skatina ekonomikos augimą Europos rinkoje, atveria realias verslo plėtros galimybes naujuose regionuose”, – sako parodos atidaryme dalyvavęs žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius.

Jungtiniuose Lietuvos įmonių stenduose parodoje savo gaminamą produkciją pristato šios įmonės: AB „Vilniaus alus" (natūraliai fermentuojamas ir brandinamas alus, gira ir gaivieji gėrimai), „Lietuviškas midus“ (alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai), UAB „Kėdainių konservų fabrikas“ (marinuotos konservuotos daržovės, padažai, uogienės), UAB „Granex“ (sėklos, riešutai, džiovinti vaisiai, chalva ir sausi pusryčiai), UAB „Melt-water“ (stalo vanduo), UAB „Cerera foods“ (sausi pusryčiai), UAB „Marijampolės pieno konservai“ (pieno konservai, pieno miltai, sviestas).

2017 m. Lietuvos žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Ispaniją sudarė 91 mln. eurų, eksporto struktūroje pagal šalis Ispanija buvo 15 vietoje iš 143 šalių. Į šią šalį eksportuota kviečių, produktų iš surimių, žuvų filė ir kitos žuvų mėsos, kvietrugių, gyvų galvijų, sūrių ir varškės. Net 84 proc. į Ispaniją pernai eksportuotų produktų buvo lietuviškos kilmės.