A.Palionis: solidariai padėkime mūsų verslui

Data

2020 03 20

Įvertinimas
2
FOTO1502.jpg

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis  kviečia pirkėjus rinktis lietuvišką prekę ir tokiu būdu palaikyti šiuo visai šaliai įtemptu laikotarpiu vietinius ūkininkus ir gamintojus, kurie aprūpina gyventojus maisto produktais. Anot jo, toks žingsnis leistų gamintojams ir perdirbėjams išlaikyti gamybinius pajėgumus bei išsaugoti darbo vietas.

„Šiuo metu turime būti ypač vieningi. Kiekvienas iš mūsų, o taip pat ir verslas šiandien susiduria su ypatingai dideliais iššūkiais. Akivaizdu, kad verslui kyla išgyvenimo grėsmė, todėl kviečiu palaikyti mūsų pramonę ir rinktis lietuvišką produkciją  “, - sako žemės ūkio ministras A. Palionis.   

Ministras taip pat dar sykį akcentuoja, kad maisto Lietuvoje nepritrūks. Net teoriškai svarstant - jeigu sutriktų maisto produktų importas, mūsų žemdirbiai ir žemės ūkio produkcijos gamintojai yra pajėgūs aprūpinti Lietuvos žmones būtiniausiais maisto produktais.

„Badauti tikrai nereikės, juolab, kad gamtinės sąlygos leidžia pavasario darbus pradėti anksčiau nei įprastai. Lietuvos ūkininkams šioje sudėtingoje situacijoje tenka ypatingai svarbus vaidmuo – būti visuomenės maitintojais, tad palaikykime juos rinkdamiesi vietoje pagamintą produkciją“, - ragina ministras. Kita vertus, kuo arčiau galutinės pristatymo vietos yra užauginamas ar pagaminamas maisto gaminys, tuo  šviežesnis ir sveikesnis jis pasiekia vartotoją, mažiau apdirbamas saugojimui.

Žemės ūkio ministerija nuolat skatina ūkininkus burtis, bendradarbiauti ir diegti trumpąsias maisto tiekimo grandines, kurios yra nauda ir vietos gamintojams, ir vartotojams.  Šiuo metu (iki birželio 15 d.) ūkininkai kviečiami įsitraukti į trumpąsias maisto tiekimo grandines pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Šiam paraiškų rinkimui skirta 1 881 134 Eur paramos lėšų.